Články 

Letošní rok byl pro mě docela náročný. Získal jsem spousty nových zkušeností a možností se realizovat. Z pozice krajského místopředsedy byla mou gescí kandidatura v komunálních volbách "mimo Brno". Mým úkolem bylo hlídat financování jednotlivých měst, a zároveň správné podání kandidátek apod. Jak bývá zvykem, nakonec jsem se zapojil více, než je...

Na serveru Aktuálně.cz vyšel v nedávné době článek, který pojednával o rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, v němž soud rozhodoval, zda má pekař právo odmítnout službu na základě sexuální orientace. Přesněji tedy: "Pekař a cukrář Jack Phillips z amerického státu Colorado odmítl v roce 2012 upéct homosexuálnímu páru dort k jejich svatbě. Gayové ho...

Někdo Břeclav zná jako vstupní bránu do Lednicko-Valtického areálu, jiný zase jako významný uzel železniční dopravy, někteří tudy projíždějí jednou za rok do Jugošky. Všechny návštěvy spojuje jedna věc, a to popojíždění v dopravních zácpách. Místní vám rádi poví, kolik hodin trvá cesta do centra města.

Chcete Svobodným pomoci uspět v komunálních volbách? Nejste si jistí, jak využít své hlasy, které ve volbách máte k dispozici? Přinášíme jednoduchý návod, jak volit.

Pro gay páry v České republice bude středa tohoto týdne opravdu zásadní. Poslanci a poslankyně budou hlasovat v prvním čtení o zákonu, který by umožnil stejnopohlavní manželství. Staneme se první postkomunistickou zemí, která bude fér?

Posledních několik let se u nás v obci Ladná řeší problém s odpadní vodou. V současné době máme pouze kanalizaci na vodu dešťovou a odpad musíme skladovat v pravidelně vyvážených jímkách.

Marek Šoška je rodák z Ladné. Vystudoval obor veřejná správa a nyní studuje právo na olomoucké univerzitě. Pracuje jako právní specialista v soukromé společnosti.

Druhá zkouška přímé demokracie v praxi, očekávaná volba v druhém kole prezidentského klání se blíží. Představí se v ní dva kandidáti, současný prezident Miloš Zeman a bývalý předseda akademie věd Jiří Drahoš.